Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt mitinginde bombalı tuzak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt mitinginde bir aracın altına patlayıcı yerleştirildi. Polis memurunun aracın altındaki patlayıcıyı görmesiyle patlamaya engel olundu.
  • 04.12.2021, 20:22:34
  • Güncelleme: 4 hafta önce
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt mitinginde bombalı tuzak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'teki mitinginde görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneği son anda fark edildi. Polis memurunun aracının altındaki patlayıcıyı görmesiyle katliamın eşiğinden dönüldü. Mardin Valiliği konuya ilişkin yaptığı açıklamada saldırının mıknatıslı bomba düzeneği olduğunu duyurdu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt mitinginde bir aracın altına yerleştirdikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla patlatıp infial yaratmayı planlayan teröristlerin kanlı oyunu son anda bozuldu.

ARACIN ALTINA GİZLİCE YERLEŞTİRİLDİ

Sansasyonel bir eylem arayışındaki teröristler, miting alanına ya da siyasi figürlere yaklaşamayacaklarını bildikleri için çevre illerden görevlendirilecek çevik kuvvet polislerini hedef olarak seçti. Sabah saatlerinde Mardin'den Siirt'teki mitinge görev için gidecek polis memurunun aracının altına gizlice uzaktan kumandalı patlayıcı yerleştirildi.

  • Kaynak: ahaber