"Bayraktar TB3 muharebe tarihinde devrim yapacak"

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 ve MİUS insansız savaş uçağının muharebe tarihinde çığır açacağını belirtti.
  • 08.03.2022, 17:37:40
  • Güncelleme: 8 ay önce
"Bayraktar TB3 muharebe tarihinde devrim yapacak"

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Gebze Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Türkiye'nin silahlı insansız hava aracı (SİHA) üretiminde çok başarılı olduğunu söyleyen Bayraktar, Azerbaycan'ın Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarma operasyonunun dönüm noktası olduğunu ifade etti.

Yeni projeleri Bayraktar TB3 ve muharip insansız uçak sistemi (MİUS) hakkında bilgi veren Bayraktar, "Bayraktar TB3 ve MİUS bir gün devreye girerlerse, nasıl ki bayraktar TB2 SİHA'larımız filolar halinde uçarak muharebe tarihinde paradigma dönüşümüne neden oldular, bu uçaklar da devrim yapacaklar. Biraz daha büyük bir uçak bayraktar TB3, büyük derken biraz daha ağır bir uçak, 200 kilo civarında ve gemiden gemiye nerdeyse en ufak müdahale olmadan inip kalkma kabiliyetine sahip olacak şekilde tasarlanıyor" ifadelerini kullandı.

Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağının 2023 yılında hazır olacağını belirtti.

UKRAYNA SİLAHLI KUVVETLERİ BAYRAKTAR TB2'YE YAZILAN ŞARKIYI PAYLAŞTI

Rusya'nın işgaline direnen Ukrayna ordusu, psikolojik savaşı da başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Rusların kayıplarını günlük olarak paylaşan, sürekli kamuoyu ile iletişimde kalan Ukrayna yetkilileri, resmi hesaptan bir şarkı paylaştı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi sosyal medya hesabından, Bayraktar TB2 için seslendirilen şarkı, TB2'lerin vurduğu Rus araçlarının görüntüleriyle klip haline getirilerek paylaşıldı.

Paylaşım, "Ukraynalı çocuklar, Gürcüler, Suriyeliler, Çeçenler ve Kırım Tatarları için ceza Bayraktar" açıklamasıyla yapıldı.