Batı Şeria’daki bir sinagogda tribün çöktü: 2 ölü, yüzlerce yaralı

İşgalci İsrail’e ait Batı Şeria’daki bir sinagogda ayin sırasında tribün çökmesi sonucu 2 kişi öldü, 200’ye yakın kişi hastanelik oldu.

  • 17.05.2021, 14:46:27
  • Güncelleme: 11 ay önce
Batı Şeria’daki bir sinagogda tribün çöktü: 2 ölü, yüzlerce yaralı

İsrail Kan yayıncılarının bildirdiğine göre, Batı Şeria'daki Givat Zeev'deki bir İsrail sinagogunda toplu ibadet sırasında tribünlerin çökmesi üzerine 200'den fazla kişi hastanelere kaldırıldı.

Pazar günü geç saatlerde, İsrail'in ulusal acil sağlık servisi Magen David Adom (MDA), Givat Zeev olayında yaralananların sayısının 167 olduğunu söyledi. Yaralılardan beşinin durumu ağırdı . MDA ayrıca çöküşün bir sonucu olarak iki ölüm raporunu doğruladı.

Kan yayıncısı daha sonra Givat Zeev sinagogundaki tribünlerin çökmesi sonucu yaralananların sayısının 219'a yükseldiğini ve yaralıların 15'inin durumu kritik olduğunu bildirdi.

İsrail basınında çıkan haberlere göre, Pazar günkü trajik olaydan sonra yaralarına yenik düşen iki kişi arasında 12 yaşında bir erkek çocuk da yer alıyor (diğeri 40 yaşında bir adam).

Kalabalık tribünler , şantiyede devam eden inşaat nedeniyle yerel itfaiye ve kurtarma servislerinden onay almadığı bildirilen Shavuot etkinliğinin başlamasından kısa bir süre sonra Givat Zeev'deki sinagogda çöktü.