Barış Pınarı bölgesinde 8 terörist etkisiz hale getirildi

TSK tarafından Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı harekat bölgelerinde düzenlenen operasyonda 8 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.
  • 08.01.2022, 10:32:11
  • Güncelleme: 4 ay önce
Barış Pınarı bölgesinde 8 terörist etkisiz hale getirildi

Barış Pınarı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 8 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 8 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

MSB'den yapılan açıklamada, komandoların Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere darbe vurmaya devam ettiği belirtilerek, "Barış Pınarı bölgesine yönelik saldırı girişiminde bulunan teröristlere misliyle karşılık veren kahraman Mehmetçik, bölgede 8 PKK/YPG'li teröristi daha etkisiz hale getirdi." ifadesi kullanıldı.

2021'DE BİN 140 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, dün yaptığı açıklamada, 2021'de tüm terör örgütlerden bin 140 kişinin etkisiz hale getirildiğini ve bunların 84'ünün sözde üst düzey terörist olduğunu söylemişti.

İsmail Çataklı, Bakanlık Konferans Salonu'nda "2021 Yılı Basın Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.

2021'in afet ve salgın gündeminin öne çıktığı bir yıl olduğunu belirten Çataklı, bu yılın Bakanlığın hem normal görevlerini sürdürdüğü hem de vatandaşları yeniliklerle buluşturduğu bir yıl olduğunu kaydetti.

Çataklı, bu kapsamda, AFAD Acil Mobil Uygulama programı ve yeni nesil 112 Acil Çağrı sistemine entegrasyon çalışmalarını tamamladıklarını hatırlatarak, 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında 57 milyon kişiye ulaşıldığını bildirdi.