simdi-birlik-zamani
simdi-birlik-zamani

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah da Adalet Bakanlığı'na yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı'ndan randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim.Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi.' şeklinde Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.
  • 12.12.2022, 13:00:03
  • Güncelleme: 3 ay önce
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde partisinin grup toplantısının başlamasının ardından toplantıyı bitirerek Adalet Bakanlığı önünde bir açıklamda bulundu. Adalet Bakanı Bozdağ ise Kılıçdaoğlu'nun sözleri sonrası bir açıklamada bulundu.

Adalet Bakanı Bozdağ'ın Twitter'dan yaptığı paylaşım şu şekilde:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,bu sabah da Adalet Bakanlığına yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu Adalet Bakanlığından randevu istemedi. Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi,
kendisiyle yine görüşürdüm.

Sayın Kılıçdaroğlu,Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağ olsun.

Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanıyla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız.

 Adalet Bakanlığı olan biten hakkında sessiz kalmadı.Ama belli ki Sn.Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor.O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım:

Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir. Çocuğun cinsel istismarı,bir insanlık suçudur. Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş,

Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış,gerekli tahkikatı yapmış, iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır.

Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat,ortaya çıkacaktır.

Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır.

 

Bakan Bozdağ'dan Adalet Bakanlığı önünde konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt gecikmedi

Bakan Bozdağ'dan Adalet Bakanlığı önünde konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt gecikmedi

Bakan Bozdağ'dan Adalet Bakanlığı önünde konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt gecikmedi

 

Bakan Bozdağ'dan Adalet Bakanlığı önünde konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt gecikmedi

 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kurmaylarıyla birlikte Adalet Bakanlığı'nın önüne kadar giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Adaleti sağlayacak olan bakanlığın önündeyim. Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor. Gerçekten çok öfkeliyim. İki yıldır bu meseleyi biliyoruz diyorlar. İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız? Sistematik bir tecavüz var ve iki yıldır bunu biliyorsunuz. Gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede. Günlerdir iktidar bir ses verecek mi diye bekliyorum. Aile Bakanlığı'nın ne yaptığı belli değil. Adalet Bakanlığı sessiz. Bir de 'fotoroman' var...

"84 MİLYON İNSAN SENİN YÜREĞİNLE AYNI ACIYI PAYLAŞIYOR"

Altı yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlığın karşısında kimler suskunluğunu koruyor? Değerli arkadaşlarım, buraya, bu evladımızın sesi olmak için geldik. Adalet istiyor bu kız. Bizim evladımız bu kız. Buradan bu evladımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor. Bu ülkenin sağcısı-solcusu, inançlısı-inançsızı, doğulusu-batılısı, kim olursa olsun bu haksızlık karşısında tahammül edemiyor, öfkeleniyor. Hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız. Değerli arkadaşlarım, emin olun, emin olun bu haksızlığa dayanamıyorum. Hepimizin evlatları var."

  • Kaynak: Hürriyet - Ajanslar