Bakan Akar'dan Şanlıurfa’da şehit olan askerler için başsağlığı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki sınır hattında şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi.
  • 08.01.2022, 22:56:10
  • Güncelleme: 2 ay önce
Bakan Akar'dan Şanlıurfa’da şehit olan askerler için başsağlığı

Akar, Bakanlığın Twitter hesabından yayımlanan açıklamasında, şehit askerler Piyade Teğmen Murat Alyakut, Piyade Sözleşmeli Er Ertuğrul Ulupınar ve Piyade Onbaşı Enes Koç'un fotoğraflarını da paylaşarak, şunları kaydetti:

"Kahraman silah arkadaşlarımız, 8 Ocak 2022'de şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı da Akçakale ilçesindeki sınır hattında şehit olan askerler için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Paylaşımda “Akçakale hudut hattında 3 kahraman silah arkadaşımızın şehit düştüğü EYP saldırısı sonrası ateş destek vasıtalarımızla PKK/YPG hedefleri güçlü şekilde vurulmuş ve ilk belirlemelere göre 12 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

 Şanlıurfa’da 3 asker şehit oldu