Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

Bahçeli, İstanbul Kadıköy'de yaşanan olaylara değinerek konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.
  • 14.06.2022, 10:39:02
  • Güncelleme: 3 ay önce
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu..

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar:

Türkiye, zillete düşmüş siyasetçileri hak etmemektedir. Beldiye yönetimi laf üretme, polemik yapma yeri değildir. Millete layıkıyla hizmet etme merciidir. Tam tersi bir niyet ve siyaset içinde olanlara da milletimiz gereken cevabı verecektir. Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Van'da 5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş ve çok büyük bir alanda hissedilmiştir. Vanlı kardeşlerimize çok geçmiş olsun diyorum.

Ayrıca İtalya'nın Lucca kentinde, Eczacıbaşı'nda görev yapan 4 vatandaşımızın da bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetmiştir. Ailelerine ve Eczacıbaşı Holding'e başsağlığı diliyorum.

CHP'Lİ BELEDİYELERE TEPKİ

Hem Ankara hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları sel taşkınlarını, doğa olaylarını vurgun yemişçesine seyretmiştir. Meteoroloji uyarılarına rağmen hiçbir adım atılmamış, hiçbir önlem alınmamıştır.

ABD'YE TERÖR TEPKİSİ

Terörle mücadelede karşımızda yalnızca teröristler yoktur. Ardında teröristlere ikmal ve ikbal kaynağı olan üniformasız barbarlar vardır. Teröristlerle gezenlerin hangi müttefiklik hukukundan bahsetmeye yüzü olacaktır? Terörle mücadele karşımızda yalnızca teröristler yoktur. Teröristler kukla, kuklacılar ise mazisi kapkara odaklardır. Kamışlı'da ABD askerleri ile PYD/PKK'lı teröristlerin beraber devriye atması neyin mesajıdır? ABD'li askerlerin teröristlerle ne işi vardı?

Bizim endişelerimizin hukuku sırf Finlandiya ve İsveç ile sınırlı değil. ABD'nin bölücü terör örgütü can ciğer kuzu sarması halinde bulunması izahı çok zor olacak ikiyüzlülüktür, asıl endişemiz bu sinsiliktir. Türk milleti dostun da düşmanın da mert olmasını bekler. Çünkü Türk milleti merttir.

Türkye'nin terörle mücadeleden dönüşü yoktur.

POLİSE YUMRAK ATAN DBP'Lİ VEKİLE TEPKİ

Kadıköy'de İmralı canisinin serbest bırakılması için sokaklara çıkması alçaklıktır. PKK kontenjanından Meclis'e giren kadın milletvekilin polisimize adice yumruk sallamıştır. Askere, polise, masum vatandaşlarımıza saldıran iç barış ortamını yıkmak için nifak sokan hiç kimse bu milletin mensubu olamaz. Bunların TBMM'de görev yapması zuldür. Böylesi bir şerefsizliğe, böylesi bir küstahlığa hangi ülke izin verir. 

KILIÇDAROĞLU'NA MESAJ

Sayın Kılıçdaroğlu bu vahim manzara karşısında hala sesin çıkmıyor. Bir şey diyemiyorsun. Polise yumruk atan soysuzun yanında mısın, karşısında mısın söyle de duyalım.

Kadıköy'de polise yumruk atan çürümüşün arkasında duran bellidir ve bugünkü CHP yönetimidir. Kılıçdaroğlu'nun CHP, eski CHP değildir demesi boşuna değildir.  Zillet ittifakı rotasızdır, ruhunu ve siyasi onurunu kiraya vermiştir. Serok Ahmet'in Diyarbakır'da düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşma bu çalıştaya PKK'lıların ve FETÖ'cülerin katılımı provokasyondur.

PKK tezlerini savunacak kadar çukurlaşmıştır. Serok Ahmet kumanda edilen mandacıdır, siyasi kundakçıdır. Kılıçdaroğlu'nun mezhebi, etnik kökeni, doğduğu yer, bizim siyasi eleştirimizin dışındadır ve mutlaka saygı gösterilmelidir. Kökeni, mezhebi, anasının dili ne olursa olsun bu millet benim diyen herkes bizim kardeşimizdir. CHP Genel Başkanı'nın Alevi İslam inancına sahip olması utanacağı bir özelliği değildir. Mezhep üzerinden fitne çıkarmak isteyenler fitnenin çıbanbaşlarıdır. Zillet ittifakını mezhep kışkırtmasına teşebbüs etmesine aklını veren kimdir? Peş peşe gelen özür mesajlarının hiçbir geçerliliği, inandırıcılığı yoktur ve olamayacaktır.

YUNANİSTAN İLE ADALAR GERİLİMİ

Dünya adeta zaman ayarlı bombaya dönüşmüştür. Avrupa Parlamentosu'nun 2021 yılı Türkiye raporunu kabul etmesi asılsız suçlamaları bir kez daha gözler önüne sermiştir. Türkiye alerjisi Avrupa Parlamentosu'nun bünyesini ihya olmaz bir hastalık olarak sarmıştır.

Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konularında hukuk tanımayan Avrupa Parlamentosu'nun 2021 yılı Türkiye raporu bizim için yok hükmündedir, yırtılıp atılacak kağıt parçasından farksızdır. Yunanistan'a en etkili mesaj perşembe günü 37 ülkenin katılımıyla icra edilen Efes-2022 tatbikatıyla verilmiştir.

Türkiye'ye düşmanca bakanları uyarıyorum; sakın hesap hatası yapmayın. Kahramanlar vatan nöbetindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tarihi nitelikli Efes konuşması ve TSK'nın karakteri, şahsımın gurur ve heyecanı aynı anda yaşamasına neden olmuştur. Ege'nin karşı kıyısında haksızlığı yol haritası yaparak krize oynayan Yunanistan hükümetine diyorum ki: Biz buradayız, hiçbir yere gitmeyeceğiz. Aklını başını almayanın aklını almak bizim için çocuk oyuncağıdır.

YUNAN AMİRALE CEVAP

Hiç kimse sabrımızı sınamasın, aksi halde İstanbul'daki köprüleri bombalamayı hayal edenler Ege sularının ne kadar derin, serin olduğunu ağır bedeller ödeyerek göreceklerdir. Türkiye'nin deniz yetki alanları kanunu bir an evvel kabul edecek muhataplara tebliğ etmeliyiz.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki koordinatlarını kesinleştirerek kesin bir dille duyurmalıyız. Bu yeni statükoyu BM nezdinde tescil ettirmeliyiz. Egemenlik hakları Türkiye'de olan süresiz Navtex ilanı yapmalıyız. Bizler her zorluğu aşacak şuur, ahlak sahibiyiz. Türkiye bir karar aşamasına gelmiştir. Verilecek toprağımız yoktur, terk edilecek ilimiz yoktur, çizilecek sınırımız yoktur, bölünecek devletimiz yoktur, vazgeçilecek insanımız yoktur, indirilecek bayrağımız yoktur, susturulacak ezanımız yoktur, başka bir coğrafyada gelecek arayışımız yoktur. Gelecek ay-yıldızlı bayrağımızın altındadır.