Arap liderler dalga konusu oldu: Trump’ın yetimleri

Arap aktivistler, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimlerde başarısız olması sonrası endişe yaşayan Arap liderleri sosyal medya platformlarında eleştirerek, ‘Trump’ın yetimleri’ ifadeleriyle dalga geçti.

  • 11.11.2020, 11:55:28
  • Güncelleme: 5 ay önce
Arap liderler dalga konusu oldu: Trump’ın yetimleri

Katar merkezli El Şark gazetesi, ABD’de Başkan Donald Trump’ın Demokrat aday Joe Biden’ı geride bıraktığına dair herhangi bir haber gelmemesinin Arap liderleri endişe ve üzüntüye sevk ettiğini yazdı. Gazete alaycı bir dil kullanarak, Arap liderlerin Trump’ın başarısızlığının ardından ABD’deki Cumhuriyetçilerden bile daha fazla ağladığını ve endişelendiğini yazdı.

Arap dünyasındaki pek çok sosyal medya aktivisti ise Arap liderleri “Trump’ın yetimleri” olarak niteleyerek dalga geçti.

Mısırlı gazeteci Abdul Fettah Fayed, "Trump'ın yetimlerinin" nefeslerini tuttuklarını ve iktidardaki varlığı Arap halklarına zarar verse de onun için dua ettiklerini söyledi.

Mısırlı bir sosyal medya aktivisti olan Manal ise Mısır’ın darbeci lideri Abdulfettah es Sisi’nin “Trump'ın yetimleri” olarak nitelediği diğer Arap liderlerine göre daha fazla acı çektiğini yazdı.