Amerikalılar Biden ailesine soruşturma açılmasını istiyor

ABD Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçiler tarafından ABD Başkanı Hunter Biden'ın oğlunun soruşturulması ve yurtdışındaki ticari faaliyetlerinin kontrol edilmesi yönünde dile getirdiği öneri, çoğu Amerikalı tarafından olumlu değerlendiriliyor.
  • 29.11.2022, 13:33:14
  • Güncelleme: 2 ay önce
Amerikalılar Biden ailesine soruşturma açılmasını istiyor

Hunter Biden hakkında soruşturma başlatma planları, bu ayın başlarında Temsilciler Meclisi'nin gözetim ve yasal komitelerine liderlik etmesi beklenen Cumhuriyetçi Meclis Temsilcileri James Comer (D-Kentucky) ve Jim Jordan (D-Ohio) tarafından düzenlenen özel bir basın toplantısıyla başladı.

Rasmussen Reports’un 22 Kasım tarihli anketine göre, ABD Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçiler tarafından sunulan ABD Başkanı Hunter Biden'ın oğlunun soruşturulması ve yurtdışındaki ticari faaliyetlerinin kontrol edilmesi yönündeki öneriyi, potansiyel seçmenlerin yüzde 62'si olumlu değerlendirdi.

Öneriye en çok Demokratların destekçileri tepki gösterirken bağımsız seçmenler arasında soruşturma açılmasını isteyenlerin oranı ise yüzde 63 olarak tespit edildi.

  


 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber