Almanya'da yaşayan gurbetçiler evsizlere döner ikram etti

Almanya'da yaşayan Türkler, Stuttgart’ta sokakta kalan ihtiyaç sahiplerine yardım etti, evsizlere yiyecek ve hijyen malzemeleri dağıttı.
  • 09.01.2022, 11:38:11
  • Güncelleme: 5 ay önce
Almanya'da yaşayan gurbetçiler evsizlere döner ikram etti

Almanya'da yaşayan Türkler, Stuttgart kentinde sokakta kalan evsizler ve ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve hijyen malzemeleri dağıttı.

Merhaba & Mahlzeit Yardım Derneği Başkanı Tolga Özgül ile Baden Würtemberg Eyalet Başkanı Ahsan Kurt Bashir öncülüğündeki 12 gönüllü, iki grup halinde ihtiyaç sahiplerine içinde döner kebap, falafel, ayran, pişmaniye gibi gıda malzemelerinin yanı sıra diş macunu, diş fırçası ve maske gibi hijyen malzemesi bulunan paketler verdi.

Merhaba & Mahlzeit Başkanı Özgül, özellikle havaların soğuk olduğu bu günlerde çeşitli şehirlerde sokakta yaşayanlara yönelik yardım faaliyetlerini artırdıklarını söyledi.

Sokakta yaşayan yaklaşık 100 kişiye yardımda bulunduklarını ifade eden Özgül, bundan sonra da yardım faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

KİMSE AÇ KALMAMALI

Daha önce de Berlin’deki bir Türk dönerci, yoksullara ücretsiz döner vermeye başlamıştı. İşletmeci Fuat Kaya, “Parasını ödeyemiyorsanız sorun değil. Çünkü hiç kimse aç kalmamalı” sloganıyla evsizlere kapısını açmıştı.

Berlin’de ‘Sumak’ adlı küçük bir döner büfesi işleten Fuat Kaya, parası olmayanlara bedava yiyecek ikram etmeye devam edeceğini duyurmuştu. Kaya’nın, büfesinin cam kapısında, “Parasını ödeyemiyorsanız sorun değil. Çünkü hiç kimse aç kalmamalı. Şayet etrafınızda tanıdığınız evsiz barksız kimseler ya da yemek parası bulamayan insanlar varsa bize gönderin. Biz onlara bir öğün yemek ve bir içecek ikram ediyoruz” yazıyor.