Almanya’da solcu bir grup camiye saldırdı

Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camiine bir grup solcu gösterici saldırdı. Camiye sert cisimler ve havai fişeklerle yapılan saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
  • 14.12.2021, 13:10:43
  • Güncelleme: 4 ay önce
Almanya’da solcu bir grup camiye saldırdı

Almanya’nın Leipzig kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii, radikal sol grup tarafından saldırıya uğradı.

Saldırı, Doğu Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde Pazartesi akşamı saat 20.10 sıralarında yapıldı. Aşırı solculardan oluşan yaklaşık 100-150 kişilik bir grubun ACAB (All Cops Are Bastards: Bütün Polisler p.ç dir) gösterisi sırasında meydana geldi.

DİTİB Eyüp Sultan Camisi Dernek Başkanı Ömer Mumcu, camilerine 100-150 kişilik grup tarafından yapılan saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını belirterek her yıl benzer hadiselerle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Saldırıda caminin 4 camının kırıldığını ve binada hasar oluştuğunu ifade eden Mumcu, bu saldırıların son bulması için polisten yardım istediklerini aktardı.

Mumcu, grubun camiye ve polise havai fişek atıp küfür ettiğini; saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

  • Kaynak: Camiahaber