Almanya, Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yapacak

UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, Lübnan'da bulunan Filistinli mültecilere Almanya'nın 6 milyon dolar yardım yaptığını açıkladı.
  • 24.11.2022, 22:58:20
  • Güncelleme: 2 ay önce
Almanya, Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yapacak

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini​​​​​​​, Almanya'nın, Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım yaptığını duyurdu.

UNRWA'nın internet sitesinde, Lübnan'ı ziyaret eden Genel Komiser Lazzarini'nin açıklamalarına yer verildi.

Almanya'nın Lübnan'daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardımda bulunduğunu kaydeden Lazzarini, UNRWA'nın bu yardımlarla, kış mevsimine hazırlanmaları için en yoksul kesime destek sağlayacağını belirtti.

Lübnan'daki Filistinli mültecilerin insani durumunu "son derece tehlikeli" olarak nitelendiren ve insanların yavaş yavaş öldüğünü dile getiren Lazzarini, Lübnan'ı ziyareti sırasında yoksulluk ve umutsuzluk içinde yaşayan Filistinli mültecilerle görüştüğünü aktardı.

Filistinli mültecilerin çoğunun ilaç ve tedavi masrafını karşılayamadığını belirten Lazzarini, fakirlik ve işsizliğin eşi görülmemiş seviyelere ulaştığının altını çizdi.

Geçen ay Filistinli mülteciler adına, içinde yaşadıkları çetin koşulların bir sonucu olarak en kötü duruma düştüklerini vurgulayan bir çağrıda bulunduğunu ifade eden Lazzarini, Filistinli mültecilerin günlük hayatlarına ve onurlu yaşamalarına yardım sunabilmesi için dünya ülkelerini UNRWA'ya destek vermeye çağırdı.

  • Kaynak: AA