AK Parti'den kimyasal silah tepkisi: İftira ve alçaklık

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TSK'nın Kuzey Irak'ta "kimyasal silah" kullandığı iddiasına sert tepki verdi.
  • 20.10.2022, 10:27:41
  • Güncelleme: 1 ay önce
AK Parti'den kimyasal silah tepkisi: İftira ve alçaklık

HDP MYK, Türkiye'nin Kuzey Irak'ta yürüttüğü operasyonlarda 2021'den bu yana kimyasal silah kullandığını iddia etmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bu iddalara "Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır." sözleriyle tepki gösterdi.

Kalın, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, şunları kaydetti:

"Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve İstihbaratımız, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır. Terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek."

"Bu alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır"

AK Partili Ömer Çelik de Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

HDP MYK'nın iddialarına sert bir şekilde tepki veren Ömer Çelik, "Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kimyasal silah kullanmakla suçlayanlar, alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Çelik, "Bunlar terör örgütünün cinayetlerini masum göstermeye çalışan odaklardır. PKK’nın cinayetlerini övenler, kirli odakların temsilciliğini yaparak TSK’ya saldırıyorlar" dedi.

AK Partili Çelik, "Kahraman TSK terörle mücadelesini en yüksek hukuki ilkelere ve standartlara bağlı şekilde yürütmektedir. TSK’nın, cinayet şebekesi terör örgütlerine karşı verdiği mücadele dünyanın en haklı, en şeffaf ve en onurlu mücadelesidir" ifadelerini kullandı.

  • Kaynak: Ajanslar