Afganistan’dan Türkiye’ye taziye mesajı

Afganistan’daki İslam Emirliği yönetimi Dışişleri Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremle ilgili taziye mesajı yayımladı.
  • 06.02.2023, 19:37:39
  • Güncelleme: 1 ay önce
Afganistan’dan Türkiye’ye taziye mesajı

Afganistan’daki İslam Emirliği yönetimi Dışişleri Bakanlığı,  merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremle ilgili taziye mesajı yayımladı.

İslam Emirliği Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada,  

Afganistan İslam Emirliği Dışişleri Bakanlığı Afgan halkı ve hükümeti adına Türkiye ve Suriye’de meydana gelen son depremde hayatını kaybeden yüzlerce can ve büyük mali kayıplar nedeniyle tüm Müslüman kardeşlere, ülkelere ve halklara en derin başsağlığı ve taziyelerini sunmaktadır. Bu elim olayda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. İslam Emirliği Müslüman kardeşlerinin acısını paylaşmakta ve ayrıca İslam ülkelerini ve yardım kuruluşlarını bu acı olayın kurbanlarına yardım etmek için acilen harekete geçmeye davet etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

 

Afganistan’daki İslam Emirliği yönetimi Dışişleri Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremle ilgili taziye mesajı yayımladı. pic.twitter.com/EDcSikqjQl

— Ortadoğu Haber (@haberortadogu) February 6, 2023 ">http://

 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber