ABD’li istihbarat subayı: Ukrayna'da darbe olabilir

ABD Deniz Piyade Kuvvetleri’nin eski istihbarat subayı Scott Ritter, Ukrayna Devlet Başkanı Volodomir Zelenski'ye bir darbe yapılacağını iddia etti.
  • 07.08.2022, 00:45:43
  • Güncelleme: 1 hafta önce
ABD’li istihbarat subayı: Ukrayna'da darbe olabilir

ABD Deniz Piyade Kuvvetleri’nin eski istihbarat subayı Scott Ritter, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in siyasi kariyerinin sona yaklaştığını söyledi.

ABD ordusunun Deniz Piyade Gücü’nde (Marine Forces) uzun süre istihbarat subaylığı yapan Scott Ritter, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in siyasi kariyerinin sona yaklaştığını, yakında Ukrayna’da bir darbe gerçekleşebileceğini belirtti.

Judging Freedom YouTube kanalına konuşan Ritter, “Zelenskiy, ya Ukrayna'yı terk etmek zorunda kalacak ya da kendisine artık güvenmeyen kendi vatandaşlarının eliyle ölecek” dedi.

Ritter, on binlerce sivilin ölümünden Ukrayna Devlet Başkanı'nın sorumlu olduğunu vurguladı.

Batılı liderlerin Zelenskiy’ye olan inancını yitirdiğini ve giderek Kiev'e yardım etmeyi reddettiğini belirten eski istihbarat görevlisi, “Ukrayna Devlet Başkanı’nın prestijinin giderek düşmesi nedeniyle, onun iktidarda kalmasının artık bir anlamı yok" diyerek, yakında Ukrayna'da bir darbe gerçekleşebileceğine dikkat çekti.

  • Kaynak: SputnikNews