ABD’de bilanço ağırlaşıyor

ABD’de terk edilmiş şekilde bulunan kamyondaki ölü sayısı 51’e yükseldi.
  • 29.06.2022, 12:14:53
  • Güncelleme: 1 ay önce
ABD’de bilanço ağırlaşıyor

ABD'nin Texas eyaletinin San Antonio kentinde terk edilmiş kamyonda hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 51'e yükseldi. Yetkililer, tarafından yapılan açıklamada ise hayatını kaybedenlerin kimlik tespitinin sürdüğü belirtildi.

ABD polisi, San Antonio'da terk edilmiş kamyonda bulunan ve ilk başlarda 46 olarak açıkladıkları ölü sayısını 51 olarak güncelledi. Kamyonda canlı bulunarak tedavi altına alınan 4'ü çocuk 16 kişiden 5'inin daha sonra kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

KİMLİK TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yasa dışı yollardan ABD'ye geçmeye çalışan ve kaçak işçi oldukları tahmin edilen güney Amerikalı göçmenlerin 22'sinin Meksika, 7'sinin Guatemala ve 2'sinin Honduras vatandaşı olduğu, kalanların ise henüz kimlik tespit çalışmalarının tamamlanmadığı bildirildi.

ÇIĞLIK SESLERİNİ DUYAN POLİS YETKİLİLERE HABER VERDİ

San Antonio Polis Şefi William McManus, pazartesi öğleden sonra San Antonio yakınlarında bir işçinin ıssız bir yola park edilmiş kamyondan yardım çığlıkları duyduğunu yetkililere iletmesi sonucu araca ulaşıldığı ve içindeki cesetlerin fark edildiği bilgisini paylaştı.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

McManus daha önce, terk edilen kamyonun sürücüsü ve yanındaki iki kişinin gözaltına alındığını açıklamış, isimlerini ise paylaşmamıştı.

  • Kaynak: AA