ABD uçak gemisinde 2. Koronavirüs dalgası

ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisine tedavi olduktan sonra geri dönen 5 askerde tekrar Koronavirüs tespit edildi.

  • 16.05.2020, 12:46:48
  • Güncelleme: 1 ay önce
ABD uçak gemisinde 2. Koronavirüs dalgası

Uçak gemisinde salgına yakalandıktan sonra gemiden izolasyon için ayrılan 5 asker iyileştikten sonra görevlerine geri döndüler. Ancak gemide tekrardan yapılan testler sonucu tedavi olan askerlerde 2. kez Koronavirüse yakalandıkları tespit edildi.

ABD donanması sözcülerinden Binbaşı Myers Vasquez yaptığı açıklamada, “Askerler, derhal gemiden indirildi ve tekrar izolasyona alındı. Yakın temasta oldukları kişiler tespit edilip gerekli tıbbi destek sağlandı" ifadesini kullandı.

Uçak gemisi tekrar göreve çıkacak

Koronavirüse yakalanan askerlerin hemen tespit edilip gemiden taliye edilmesinin önemi vurgulayan Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, “Gemiyi tekrar göreve çıkarmak için gerekli tüm adımları atacağız" açıklamasını yaptı.

Geçtiğimiz Mart ayında Guam Adası’na demirleyen ve karantina altın alınan, 4 bin 900 askeri mürettebatı bulunan Roosevelt uçak gemisinde, bu zamana kadar 1000’den fazla askerde Koronavirüs tespit edildi.