ABD, PKK/YPG’li teröristlere havan ve zırhlı araç eğitimi verdi

Türkiye’nin uyarılarına kulak tıkayan ABD, PKK/YPG üyelerine havan topu ve zırhlı araç kullanma eğitimi verirken teröristlerden kurduğu birliği “anti-terör güçleri” olarak nitelendirdi.
  • 08.10.2021, 10:38:24
  • Güncelleme: 10 ay önce
ABD, PKK/YPG’li teröristlere havan ve zırhlı araç eğitimi verdi

ABD, Türkiye'nin tüm uyarılarına kulak tıkayarak Suriye'de terör örgütü PKK/YPG ile işbirliğini hız kesmeden sürdürüyor. Bu kirli ortaklığı da Amerikan Savunma Bakanlığı'na bağlı resmi internet sitelerinden dünyaya duyurmakta da bir beis görmüyor.

Son olarak ABD askerlerinin, Suriye'nin Haseke bölgesinde terör örgütü üyelerine eğitim verirken çekilmiş fotoğrafları yayınlandı. Fotoğraflarda, PKK/YPG'lilere özel bir üniforma giydirilmiş olması ve gelişmiş silahlarla donatılmış olması dikkat çekti. Üstelik fotoğraflarla birlikte yayınlanan bilgi notunda bu teröristler, “IŞİD'e karşı savaşan anti-terör güçleri” diye nitelendi.

Fotoğraflarda Amerikan askerlerinin teröristlere havan topu eğitimi verdiği ve Bradley tipi zırhlı personel taşıyıcıları (ZPT) kullanmayı gösterdiği göze çarptı. ABD'nin terör örgütüne 25 Eylül'de 5 adet Bradley tipi ZPT teslim ettiği belirtilmişti.