27 il için 'turuncu' ve 'sarı' uyarı: Yoğun kar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin doğu kesimlerindeki 27 il için yoğun ve kuvvetli kar yağışı uyarısı yaptı.
  • 01.02.2023, 15:18:25
  • Güncelleme: 1 ay önce
27 il için 'turuncu' ve 'sarı' uyarı: Yoğun kar...

.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, bugün akşam saatlerinden sonra Malatya Elazığ, Tunceli, Erzincan, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Van'ın güneyi, Diyarbakır'ın kuzeyinin yüksekleri, Siirt ve Batman illerinin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışları bekleniyor.

Gece saatlerinden sonra ise Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Van'ın kuzeyinde yoğun kar yağışı tahmin ediliyor.

Adıyaman, Gaziantep ile Hatay'da akşam saatlerine dikkat

Adıyaman ve Gaziantep ile Hatay'ın 1000 metre üzeri yüksek kesimlerinde akşam saatlerinden itibaren kuvvetli, Adıyaman'ın kuzey ilçelerinde de yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor.

Gümüşhane'de kuvvetli kar yağışı

Ayrıca, bugün öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane'de kuvvetli, Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin illerinin yüksek kesimleri ve Bayburt'ta yer yer yoğun kar yağışları görülecek.

Uyarının rengi 'turuncu' ve 'sarı'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan 'MeteoUyarı' sisteminde, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hakkari, Kars, Malatya, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan için 'turuncu', Gaziantep, Hatay ve Gümüşhane için 'sarı' kodlu uyarı yapıldı.

AFAD da uyardı

AFAD'ın Twitter adresinden de vatandaşlara yoğun kar yağışları ile birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olma uyarısı yapıldı.